Ten blog jest "przedłużeniem sklepu". Znajdziesz tu prace mojego autorstwa, które są lub były do nabycia w sklepie stacjonarnym. Gdybyś chciała kupić którąś z prac lub zamówić podobną napisz mi proszę o tym w komentarzach pod postem lub e mailem sagart@interia.pl , na pewno odpiszę :)

AgnieszkaJAK TO JEST ZROBIONE - kursiki*****


Zrób to sam


*****


Pogram do powiększania i dzielenia zdjęć*****


 "Gronkowe" bransoletki

Otrzymuję dużo pytań odnośnie wykonania "gronkowych" bransoletek, dlatego też pokazuję jak to się robi. Co prawda kurs przygotowałam dla dziewczyn z forum PRACOWNIA ale pokażę i tutaj.

I.Potrzebujemy

1. garść koralików, przeróżnej maści, małe, duże, kolorowe lub nie, jak kto lubi - do tej bransoletki zużyłam ok. 50 szt
2. baza bransoletki z nie zmontowanym zapięciem, może być rzemień, guma kauczukowa, grubszy sznurek - ja użyłam gumy kauczukowej
3. 2 rurki metalowe, takie które zmieszczą się na bazę
4. szpilki montażowe
II. Montujemy koraliki na szpilkach robiąc oczka (tzw.lupiki), lupik musi być takiej wielkości aby wszedł na bazę, nie musimy go wyginać idealnie. Tak zmontowany koralik nakładamy na bazę (szybciej trzeba nałożyć 1 rurkę)jeden za drugim, dość ściśle. Dobrze aby większe koraliki przekładać mniejszymi, np. 1 duży, 4 małe, 2 duże, 5 małych, itp.
III. Kiedy nawleczemy dość koralików zakładam drugą rurkę
IV. Montujemy zapięcie


V. i gotowe -mamy śliczną bransoletkę